Sky Tower sprzedany. Ogromna kwota za wrocławski wieżowiec

Sky Tower sprzedany
Sky Tower sprzedany. Źródło: Sky Tower

Sky Tower sprzedany! Najwyższy wieżowiec we Wrocławiu i jednej z największych w Polsce znalazł nowego nabywcę. Dzisiaj Grupa Develia (dotychczasowy właściciel budynku) zawarła ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group umowę sprzedaży wszystkich należących do niej udziałów w projekcie Sky Tower we Wrocławiu. Cenę sprzedaży ustalono na 84,27 mln euro.

„Konsekwentnie realizujemy poszczególne cele strategii ogłoszonej na początku 2021 r. i wzmacniamy pozycję rynkową i finansową grupy Develia. Szybsza od pierwotnych założeń finalizacja sprzedaży Sky Tower jest jednym z kluczowych elementów strategii, który zwiększa możliwości inwestycyjne w najbardziej perspektywicznych obszarach” – powiedział po dokonaniu transakcji Andrzej Oślizło, prezes Develii cytowany przez Gazetę Wrocławską.

ZOBACZ TEŻ: NIESAMOWITE WIEŻOWCE – WIĘCEJ ARTYKUŁÓW NA WWW.OCENIAMYDEWELOPEROW.PL [KLIKNIJ TUTAJ]

Sky Tower sprzedany. Szczegóły transakcji

Przedmiotem sprzedaży są wszystkie należące do grupy Develia udziały w prawie własności nieruchomości Sky Tower wynoszące 79,55%. Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali.

„Około 170 mln zł, które pozostanie po spłacie kredytu związanego z projektem Sky Tower, będziemy chcieli przeznaczyć na dający wyższe zwroty na kapitale rozwój działalności w segmencie deweloperskim i PRS oraz wypłatę dywidendy” – wyjaśnił Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

O tym, że budynek Sky Tower zostanie sprzedany wiadomo było już od roku. Jednak dopiero teraz dopięto wszystkie szczegóły.

ZOBACZ TEŻ: DEVELIA RUSZA Z OGROMNĄ INWESTYCJĄ W WARSZAWIE. ZOBACZ SZCZEGÓŁY [KLIKNIJ TUTAJ]

Najwyższy budynek biurowy we Wrocławiu. Wyjątkowy projekt

Sky Tower znajduje się we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 95. Jego wysokość całkowita to 212 metrów. Budynek składa się z aż 51 kondygnacji. Całość budowlani została wykonana w nowomodernizmie. Budowa obiektu trwała około 5 lat (2007-2012).

W wieżowcu już teraz działa dużo punktów usługowych, handlowych i przeróżnych atrakcji (m.in. szkoła tańca, kręgielnia i klub fitness. Dużą część powierzchni zajmują lokale biurowe.

Sky Tower wzbudził też wiele kontrowersji wśród samych Wrocławian. Mieszkańcy i społecznicy zarzucali jego twórcom, że gigantyczny budynek nie wpisuje się urbanistycznie w okolicę i psuje krajobraz. Był też problem z cieniem, który powodował, że okoliczne domostwa tonęły w mroku w ciągu dnia. Warto też dodać, że pierwotne plany budynku spotkały się z ostrą krytyką. Dlatego jego architektura została kompletnie zmieniona.

ZOBACZ TEŻ: NOWE INWESTYCJE DEWELOPERSKIE. ZOBACZ WIĘCEJ [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *