Akademik zamiast biurowca w Warszawie. Mieszkańcy podzieleni

Dzieje się na warszawskim Powiślu. Niedawno gruchnęła wiadomość, że czeski deweloper zamierza przerobić znany PRL-owski biurowiec na akademik „o wysokim europejskim standardzie”.  Mieszkańcy tej części Warszawy nie są jednak zachwyceni wiadomością o tego typu inwestycji w ich sąsiedztwie. – Współczuje mieszkańcom – napisała jedna z internautek zrzeszona na Facebookowej grupie mieszkańców Powiśla.

Budynek przy ulicy Solec 22 to wybudowany w latach 60. biurowiec. Obiekt został zakupiony 3 lata temu przez Zeitgeist Asset Management. Nieruchomość zostanie zaadaptowana na prywatny dom studencki o wysokim, europejskim standardzie. Niedawno ruszyły prace budowlane, które potrwają do jesieni 2022 roku.
[ZOBACZ RECENZJĘ LUKSUSOWEJ REZYDENCJI NA POWIŚLU]

Mieszkańcy podzieleni

Zespół Oceniamy Deweloperów sprawdził na portalach internetowych reakcję mieszkańców na ten pomysł. Osoby, które mieszkają w bliskim sąsiedztwie inwestycji mają sporo obaw związanych z tą inwestycją. Obawiają się, że studenci, którzy w przyszłości zamieszkają w nowym akademiku będą zakłócać spokój w okolicy. – Jeśli to wypali to okoliczni mieszkańcy mają przekichane – napisała pani Anna w komentarzu na grupie „Powiśle Warszawa” – Nieustająca impreza na 300 osób. Akademik jednym słowem – dodała w innym wpisie. – Bez przesady – odpowiedziała jej inna użytkowniczka Facebooka.

Akademik zamiast biurowca. Ambitne plany inwestora

Dom studencki na Solcu nawiązywał będzie do cenionego przez studentów akademika U Průhonu w Pradze – Holešovice, również stworzonego przez Zeitgeist. Akademik zlokalizowany będzie przy ulicy Solec 22, na Powiślu, tuż przy Wisłostradzie i bulwarach wiślanych. Prywatny dom studencki składał się będzie z części: 8- i 12-piętrowej o łącznej powierzchni użytkowej 5 239 mkw. Do dyspozycji oddanych zostanie 214 łóżek, mieszczących się w 149 pokojach, niektóre z nich w standardzie premium – informuje portal Urbanity.pl

W akademiku na przyszłych studentów czekają liczne udogodnienia np. prywatna pralnia czy pomieszczenia na przechowywanie rowerów. W budynku znajdą się też sklepy i lokale gastronomiczne.

Opracowana przez nas koncepcja warszawskiego akademika na Solcu, wcześniej sprawdziła się w Pradze. Uważnie analizujemy potrzeby studentów w Polsce i mamy nadzieję zapewnić im podobne warunki mieszkania, które świetnie zdały egzamin w Czechach – czyli wysokiej jakości zakwaterowanie w pokojach jedno i dwuosobowych, w doskonałej lokalizacji i w przystępnych cenach” – mówi cytowana przez Urbanity Zdena Noack, dyrektor zarządzająca Zeitraum, spółki córki Zeitgeist, która jako operator zajmie się zarządzaniem domami studenckimi w Polsce.

Jakie jest Twoje zdanie na temat tego typu inwestycji w takich miejscach? Podziel się opinią w komentarzu! Włączenie się do dyskusji nie wymaga logowania.

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

2 komentarze

  1. Pingback:Reprywatyzacja. Polacy mają dość - Oceniamy Deweloperów

  2. Pingback:Słynny biurowiec na Mokotowie sprzedany! W planach duża przebudowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *