Co zrobi rząd z cenami mieszkań? „Inwestorzy powinni się zastanowić”

Co zrobi rząd z cenami mieszkań?
Co zrobi rząd z cenami mieszkań?

Wraca temat uregulowania inwestycyjnego zakupu nieruchomości. Ministerstwo rozwoju zabrało głos na temat wysokich cen nieruchomości. Resort zwrócił uwagę, że przygląda się problemowi m.in. spekulacyjnych zakupów na tym rynku. Co zrobi rząd z cenami mieszkań? Konkretów na razie brak.

„W zakresie swojej właściwości potwierdzamy, że dostrzegamy problem tzw. pustostanów, czyli mieszkań kupowanych wyłącznie w celach inwestycyjnych, które nie są przez nabywcę ani zamieszkiwane, ani wynajmowane. Analizujemy też kwestię tzw. flippingu, czyli nabywania mieszkań w celu ich szybkiej sprzedaży po wyższej cenie” – przekazało Ministerstwo Rozwoju i Technologii w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: POLITYCY O RYNKU NIERUCHOMOŚCI. KONTROWERSYJNE POMYSŁY [KLIKNIJ TUTAJ]

Co zrobi rząd z cenami mieszkań? „Monitorujemy sytuację”

Głos na temat sytuacji na rynku mieszkaniowym zabrał wiceminister rozwoju Piotr Uściński. Polityk został zapytany o utrzymujące się wzrosty cen mieszkań. – Tempo wzrostu spowolniło. Mam nadzieję, że to będzie stała tendencja. Mimo wszystko na bieżąco analizujemy, czy potrzebne są pewne kroki, które będą zapobiegać dalszym wzrostom cen nieruchomości – powiedział Uściński cytowany przez Polskie Radio.

Wiceminister został zapytany o spekulacyjny zakup mieszkań i pakietowe nabywanie nieruchomości, które zdaniem ekspertów, wpływa na utrzymujące się rekordowe ceny na rynku. – Chcemy dać sygnał dla rynku, by inwestorzy zastanowili się nad tego typu inwestycjami. Monitorujemy sytuację, przyglądamy się jej i na bieżąco analizujemy. Na razie jest za wcześnie, by mówić o konkretnych rozwiązaniach – wyjaśnił członek PiS.

Rząd w dalszym ciągu utrzymuje, że nie zamierza wprowadzić podatku katastralnego. Taka deklaracja została złożona już kilka miesięcy temu.

ZOBACZ TEŻ: FUNDUSZE WKRACZAJĄ NA POLSKI RYNEK. KOLEJNY OBJAW PATODEWELOPERKI? [KLIKNIJ TUTAJ]

Rząd ureguluje ceny mieszkań? Opera mydlana trwa

Przypomnijmy, że już na jesieni zeszłego roku ten Piotr Uściński odgrażał się, że rynek nieruchomości zostanie w jakiś sposób uregulowany. Mowa była m.in. o problematyce masowego wykupu mieszkań przez wielkie firmy, działalności fliperów i spekulacyjnym trzymaniu pustostanów. [PISALIŚMY O TYM TUTAJ]

Konkrety miały być gotowe w przeciągu kilku miesięcy… Jak widać, taki czas nie wystarczył rządowi na podjęcie decyzji. Resort rozwoju powtarza frazesy o „monitorowaniu sytuacji” a jakichkolwiek propozycji na razie brak.

Zobacz też: Domek i Ogródek [KLIKNIJ TUTAJ]

Co zrobi rząd z cenami mieszkań? Czy powinny one zostać uregulowane? Co o tym sądzisz? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tekstem!

Zobacz też: Uregulowanie rynku nieruchomości. Tak poradziła sobie Holandia [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.