Muzeum TVP w kształcie sterowca. Co wiemy o wykonawcy?

Muzeum TVP
Muzeum TVP. Źródło: materiały przetargowe

Nie tylko nowa hala zdjęciowa. Telewizja Polska wybuduje też własne… muzeum! Inwestycja powstanie za 25 milionów złotych. Poznaliśmy generalnego wykonawcę tego projektu.

Najtańszą ofertę w przetargu na wykonawcę na muzeum TVP złożyła Korporacja Budowlana Doraco, która wyceniła swoje prace na 25,44 mln zł brutto. Wśród pozostałych ofert są: ZAB-Bud z kwotą 28,91 mln zł, oraz Przedsiębiorstwo KJS – Krzysztof Szurgot – 86,53 mln zł. Telewizja Polska przy ocenianiu ofert główne kryterium stanowiła cena brutto – czytamy na portalu Urbanity.pl.

ZOBACZ TEŻ: NOWE INWESTYCJE BUDOWLANE W WARSZAWIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Powstanie muzeum TVP. Co wiemy o projekcie i jego wykonawcy?

Muzeum TVP będzie miało kształt sterowca – a konkretnie zeppelina. Budynek będzie się składał z trzech kondygnacji. Wewnątrz obiektu przewidziano miejsce na trzy duże sale wystawowe. Część podziemna będzie mieć wymiary 39×21 m (bez klatki schodowej), a część nadziemna – 31×21 m. Przypomnijmy, że za projekt odpowiada pracownia PIG Architekci.

A co wiemy o wykonawcy inwestycji? Nazwa Korporacji Doraco nie raz przewijała się na stronie Oceniamy Deweloperów. Nic dziwnego, jest to jedna z największych spółek w Polsce, które oferują kompleksowe usługi realizacji dużych i skomplikowanych projektów budowlanych.

Firma ta realizowała m.in. rozbudowę portów lotniczych w Gdańsku i Radomiu, poprawiała dostęp do Portu w Szczecinie oraz wybudowała nowy publiczny terminal promowy w Porcie Gdynia.

Szeroki zakres świadczonych przez firmę usług obejmuje:

  • budownictwo hydrotechniczne;
  • budownictwo przemysłowe;
  • obiekty użyteczności publicznej, jak centra i galerie handlowe, terminale lotnicze, banki i biurowce, centra konferencyjne, hotele i centra SPA, szpitale;
  • obiekty związane z ochroną środowiska;
  • renowacja zabytków.

Nowa inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Woronicza 17. To właśnie tam powstaje nowa hala zdjęciowa TVP, której budowa rozpoczęła się na początku tego roku. Jej koszt wyniesie około 150 mln zł i zostanie oddana do użytku w 2024 roku.

Przypomnijmy, że o planach rozbudowy obiektów należących do Telewizji Polskiej pisaliśmy już wcześniej. TUTAJ znajdziecie nasz poprzedni tekst na ten temat.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W CENTRUM WARSZAWY. NIE WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *