Tereny fabryki FSO na Żeraniu sprzedane! Największa transakcja w historii

Reklama poloneza. Źródło: Flicr.com/JOHN LLOYD

To koniec pewnej epoki! Tereny fabryki FSO na Żeraniu sprzedane. Już wkrótce ruiny hal produkcyjnych znajdujących się na olbrzymim obszarze przestaną istnieć. Grunty zakupiła deweloperska firma OKAM. Inwestor nabył w sumie ponad 62 hektary ziemi.

Niektórym pewnie zakręci się łezka w oku. Żywy pomnik polskiej motoryzacji już wkrótce przestanie istnieć. Deweloper na miejscu ruin chce wybudować kompleks osiedli z placówkami handlowymi i dużą ilością zieleni. A jest na czym! Fabryka samochodów osobowych zajmowała olbrzymi teren od Wisły do torów na Pelcowiźnie (Praga Płn), przecięty ulicą Jagiellońską. Wschodnia część kompleksu to m.in. hale produkcyjne z kultową już bramą wjazdową. To właśnie tam produkowano słynne Polonezy.

ZOBACZ OCENIONE PRZEZ NAS INWESTYCJE NA BIAŁOŁĘCE: [KLIKNIJ TUTAJ]

Tereny fabryki FSO sprzedane. Rekordowa transakcja

Tereny fabryki zostały sprzedane 29go lipaca. Transakcja dopiero kilka dni temu ujrzała światło dzienne. – „To jedna z największych tego typu transakcji na rynku nieruchomości, nie tylko w stolicy, ale i całej Polsce” – przekazało w komunikacie dla mediów biuro marketingowe obsługujące dewelopera OKAM. Deweloper nie zdradza kwoty zakupu terenu. Wiemy jednak, że mowa o 62 hektarach ziemi

Zespół Oceniamy Deweloperów przeprowadził własną analizę cenową. Na postawie analizy cen w okolicy oraz wielkości i atrakcyjności gruntów w tym miejscu wyliczyliśmy, że możemy mówić nawet o miliardowej kwocie w złotówkach! To jedna z największych, jeśli nie największa, inwestycja deweloperska w Polsce. Deweloper ma ambitne plany związane z zakupionym gruntem.

„Kupując ten teren, niegdyś służący do produkcji samochodów, dokonaliśmy jednego z największych tego typu nabyć na rynku w ramach jednej transakcji. Niewątpliwie skala inwestycji będzie ogromna i samo przygotowanie jej rozłoży się na kilka lat, a wieloetapowa realizacja na kilkanaście najbliższych. To kolejne wyzwanie, z jakim zmierzymy się w OKAM. W najbliższej perspektywie jednakże planujemy podjąć działania polegające na uatrakcyjnieniu tego miejsca dla obecnych i przyszłych najemców oraz zapewnieniu im możliwości kontynuacji ich działalności. Bardzo ważne dla nas jest pozostawienie charakteru tego niezwykłego miejsca tak ważnego w historii polskiej motoryzacji, dlatego inwestycja będzie prowadzona przez nas z poszanowaniem przeszłości oraz poprzedzona zostanie konsultacjami z zainteresowanymi stronami” – zaznaczył w komunikacie prasowym Arie Koren, CEO OKAM.

Czy inwestor dotrzyma złożonych obietnic? Portal Oceniamydeweloperów.pl będzie się przyglądał powstawaniu tej inwestycji.

ZOBACZ TEŻ: NAJWIĘKSZE GRZECHY DEWELOPERÓW [KLIKNIJ TUTAJ]

Ta firma nabyła fabrykę FSO na Żeraniu. Co wiemy o kupcu?

OKAM to inwestor, który jest obecny na polskim rynku mieszkaniowym od 2004 roku. Deweloper odpowiada za szereg inwestycji wybudowanych na terenie całego kraju. – W portfolio OKAM znajduje się 25 projektów w 7 miastach w Polsce. To m.in. INCITY oraz CITYFLOW na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu i BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ w Warszawie. W Katowicach firma realizuje trzy inwestycje w Dolinie Trzech Stawów: DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE, a także najnowszą inwestycję przy ul. Rzepakowej. Już lada moment OKAM planuje również rozpoczęcie realizacji pierwszego projektu mieszkaniowego w samym sercu ŁODZI. Strefa PROGRESS przy ul. Piotrkowskiej 217 – czytamy na stronie firmy.

Nasi partnerzy: Największa strona o domach i ogrodach w Polsce [ZOBACZ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

3 komentarze

  1. Pingback:Ile wynosi prowizja pośrednika nieruchomości i kto płaci? Wyjaśniamy

  2. Pingback:Sprzedaż III etapu Future Gardens na Białołęce. Sprawdź ceny i opinie

  3. Michał#WNS

    Już te sukinsyny nie dotrzymują umowy. Miał być zachowany napis FSO Fabryka Samochodów Osobowych, duże logo FSO i główne elementy fabryki, tymaczasem w planach nie ma nic nawiązującego do fabryki, a wspomniane napisy zostały ZRZUCONE. Dobrze, że miłośnicy „wykradli” te elementy, aby uchronić je przed złomowaniem. Pieprzona spółka-łgarz. Aby kasę wypompować i tyle. Niech piekło ich pochłonie. Ci, którzy oddawali życie za to miasto w grobach się przewracają, kiedy widzą jego tęczowo-ekoterrorystyczną dekradację…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *