Badanie termowizyjne hitem tej zimy? To przez wysokie ceny energii

badanie termowizyjne

Niespodziewany skutek szalejących cen węgla i innych surowców służących do ocieplania domów i mieszkań. Eksperci sądzą, że na kryzysie energetycznym zyskają firmy, które zajmują się badaniami termowizyjnymi. Dzięki wykonaniu popularnej „termowizji” można zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Głównym celem badania termowizyjnego jest kontrola przepływu ciepła. Takie badanie pozwala wykryć luki w izolacji budynku. Naprawa wadliwych izolacji sprawi, że mniej ciepła będzie uciekać z mieszkania czyli… lokatorzy będą potrzebowali mniejszych nakładów na jego ocieplenie! Przypomnijmy, że z powodu inflacji i wojny w Ukrainie ceny prądu, gazu i węgla lub innego opału są rekordowe. Dlatego wiele osób może się zdecydować na działania, które zapobiegną uciekaniu ciepła z budynków. Znajdując tzw. zbędne mostki termiczne nie trzeba będzie ogrzewać całego domu w ciemno.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA OGRZEWANIU GAZOWYM? KILKA PRZYDATNYCH TRIKÓW [KLIKNIJ TUTAJ]

Eksperci i fachowcy zgodni – zleceń będzie więcej

– Badania termowizyjne domów, budynków wielorodzinnych itp mogą być hitem po tej zimie. Osoby mające wiedzę i sprzęt będą mogły sporo zarobić. Dobre szkolenie plus sprzęt i trochę nauki i możecie mieć dobry biznes na badaniu domów. Ta zima będzie gamechangerem w wielu branżach – napisał na Twitterze ekspert i analityk rynku nieruchomości, Tomasz Narkun.

badanie termowizyjne
źródło: Twitter/T.Narkun

W podobnym tonie wypowiadają się eksperci, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać. – Ostatnio mieliśmy mniej zapytań o pomoc w odbiorze mieszkania z rynku pierwotnego. Klienci coraz częściej pytają o badania termowizyjne. Myślę, że jesienią będziemy mieli prawdziwy boom na tego rodzaju usługi – powiedział portalowi „Oceniamy Deweloperów” jeden z właścicieli firm specjalizujących się w remontach.

ZOBACZ TEŻ: NAJWIĘKSZE BŁĘDY PRZY ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI [KLIKNIJ TUTAJ]

Badanie termowizyjne. Co to takiego?

Badanie termowizyjne to metoda, która pozwala ustalić wady w izolacji cieplnej budynku, lokalu lub pomieszczenia. Dzięki niemu możliwe jest wskazanie miejsc, w których straty ciepła są największe, a także ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy. Do wykonania tej czynności niezbędne jest specjalistyczne urządzenie. Bardzo często badanie termowizyjne łączone jest z kontrolą wilgoci.

Co ważne, badanie termowizyjne nie zawsze można wykonać prawidłowo. Żeby uzyskać wymierne wyniki trzeba je wykonać wtedy, gdy mamy różnicę temperatur między pomieszczeniem a dworem. Dlatego optymalną porą do wykonania takiego badania jest jesień, zima i wczesna wiosna. Badanie termowizyjne latem, gdy temperatura w środku i na zewnątrz jest podobna nie ma większego sensu. Nie uda nam się wtedy zmierzyć przepływu ciepła.

Na polskim rynku jest mnóstwo firm wykonujących tego rodzaju pomiary za pomocą urządzeń z atestem. Cena takiego badania waha się w przedziale od 250 do 550 złotych, oczywiście w zależności od wielkości domu czy lokalu. Czasami firmy specjalizujące się w odbiorze mieszkań od dewelopera dorzucają badanie termowizyjne w gratisie.

ZOBACZ TEŻ: ODBIÓR MIESZKANIA OD DEWELOPERA. PORADNIK TECHNICZNY [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *