Najgorzej zaprojektowane mieszkania. To już patodeweloperka? [Top 5]

najgorzej zaprojektowane mieszkania
najgorzej zaprojektowane mieszkania

Koszmar dla projektanta wnętrz i na nieuważnego klienta – tak w jednym skrócie można ocenić to, co przedstawimy Ci w dalszej części tekstu. „Najgorzej zaprojektowane mieszkania, które mieliśmy okazję oglądać”. Nasze TOP 5. Zapraszamy do lektury.

Dotychczas zespół Oceniamy Deweloperów Ocenił około 75 inwestycji deweloperskich. Wśród nich były inwestycje lepsze i gorsze. Ale w tym skupmy się tylko i wyłącznie na fatalnie zaprojektowanych rozkładach mieszkań i… pomysłach deweloperów.

Jakie kryteria musiały spełnić lokale, żeby znaleźć się w naszym niechlubnym zestawieniu? We wszystkich lokalach powierzchnia pod ściankami działowymi była doliczona do ceny powierzchni. To niby standardowa praktyka, ale uwaga! Została ona niedawno zakwestionowana przez jeden z sądów, który nakazał zwrócić klientowi [WIĘCEJ PRZECZYTASZ O TYM TUTAJ]. Wzięliśmy też pod uwagę funkcjonalność i rozkład mieszkań. To właśnie z tym elementem jest najgorzej w poniższych przykładach.

Dodajmy, że kolejność przedstawionych rzutów mieszkań jest losowa.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE DEWELOPERSKIE W WARSZAWIE, KTÓRE MIELIŚMY OKAZJĘ OCENIĆ [KLIKNIJ TUTAJ]

Najgorzej zaprojektowane mieszkania. Nasze Top 5

Zakątek Cybisa. 53,83 m2 – 1 .(2.) Piętro

materiały dewelopera

Mieszkanie dla singla czy pary, a może rodziny z dzieckiem? Nie wiadomo. Deweloper w ofercie ma kilka mieszkań, których usytuowanie pomieszczeń jest wyjątkowo dziwaczne. Wystarczy zerknąć na zamieszczony przez nas rzut, który otrzymaliśmy od dewelopera. Mieszkanie dwupokojowe z dwoma łazienkami ma mikroskopijną sypialnie, w której zmieści się… małe pojedyncze łóżko. Komu dedykujemy taki lokal? Nikomu…

ZOBACZ TEŻ: ZAKĄTEK CYBISA. NASZA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Blu Residence. 43,67m2 – parter

Źródło: materiały dewelopera

Kolejne mieszkanie, w którym sypialnia do niczego się nie nadaje. Nie da się postawić podwójnego łóżka w miejscu do tego przewidzianego. W praktyce wygląda to tak, że nie postawimy telewizora, do którego okablowanie znajduje się na przeciwko łóżka. Będziemy musieli się też przeciskać, żeby dostać się na balkon.

Dodajmy, że naszym zdaniem rzut mieszkania został celowo wykonany w niewłaściwej skali. Podwójne łóżko na rzucie jest ewidentnie za małe.

ZOBACZ TEŻ: BLU RESIDENCE. NASZA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Tulip Wilanów. 67,33 m2 – 2. piętro

materiały dewelopera

Mieszkania z antresolą od zawsze pachniały nam nieprzyjemnie. Wliczając ją średni koszt metra kwadratowego mieszkania wynosi ponad 9 900zł (dodajmy, że było to prawie rok temu. Teraz jest pewnie zdecydowanie więcej). Do tego potencjalny nabywca musi się liczyć z wyłożeniem od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za budowę schodów z własnej kieszeni, bo deweloper w standardzie zapewnia jedynie schody techniczne, które nie nadają się do stałego użytku. Jedynym plusem takiego rozwiązanie jest to, że powierzchnia antresoli ma nie być doliczana do czynszu (wysokość antresoli to 230cm).

Przechodzimy teraz do najbardziej koszmarnej części tego mieszkania – zaprojektowania miejsca na urządzenia, które potrzebują dostępu do wody (pralkę i zmywarkę). Tutaj rozpoczyna się historia rodem z serialu Alternatywy 4. Deweloper chyba nie przewidział, że w XXI wieku zmywarka w kuchni to standard. Wykonawca najwidoczniej „zapomniał” o podłączeniu infrastruktury hydraulicznej do tej części aneksu kuchennego (nie było też odpływu). Równie ciekawą wadę znaleźliśmy w łazience. Miejsce na pralkę było podpisane jako „zmywarka” a znajdujący się dość nisko grzejnik uniemożliwia zabudowę tej części łazienki i umieszczenia większego modelu pralki.

ZOBACZ TEŻ: TULIP WILANÓW. NASZA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Mińska 63.

materiały dewelopera

Ot zwykła kawalerka. Ale naliczanie powierzchni pod ściankami działowymi do całości w tego typu lokalu to gruba przesada. Zwłaszcza za cenę około 17 tys. zł/m2 na Pradze-Południe…

ZOBACZ TEŻ: MIŃSKA 63. NASZA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Ogrody Włochy. 41,42 m2 – 1. piętro

materiały dewelopera

Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że deweloper postanowił zmienić powierzchnie oferowanych mieszkań na ostatnim etapie budowy. W praktyce chodziło o zrobienie z większego mieszkania dwóch mniejszych.

Efekt? Ostateczny kształt lokalu powoduje, że jest on niedoświetlony. Jest też problem z montażem prysznica w łazience. Szerzej opisaliśmy to w naszej recenzji:

ZOBACZ TEŻ: OGRODY WŁOCHY. NASZA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]
Najgorzej zaprojektowane mieszkania. Spotkałeś się z koszmarnymi projektami? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tekstem.

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *