Najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie [TOP 5]

Najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Z okazji tysiąca polubień na Facebooku zespół Oceniamy Deweloperów postanowił przygotować coś specjalnego dla swoich czytelników! Prezentujemy Wam najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, które zostały ocenione przez naszą ekipę. Zapraszamy do lektury naszego najnowszego TOP 5.

Przez cały okres naszego istnienia oceniliśmy równo 60 nowych osiedli i budynków. Uznaliśmy, że to dobry czas, żeby podsumować najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, które zobaczyliśmy. Kierowaliśmy się naszymi subiektywnymi odczuciami. Inwestycje, które znalazły się w naszym rankingu musiały spełnić kilka warunków. Oto i one:

Najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Kryteria oceny

Wyjaśnijmy w jaki sposób wybraliśmy pięć inwestycji do naszego prestiżowego rankingu. Warunek 1: wybraliśmy tylko i wyłącznie inwestycje, które mieliśmy okazję zobaczyć. Warunek 2: wybraliśmy tylko inwestycje, których średnia ocen wyniosła ponad 80 proc. (czyli 5 gwiazdek). Warunek 3: w rankingu nie uwzględniliśmy inwestycji od deweloperów, którzy mają kłopoty prawne lub np. zbankrutowali w dziwnych okolicznościach. Warunek 4: Nasz wybór jest subiektywny. Ten tekst NIE JEST sponsorowany. Zapraszamy do lektury. [PEŁNE RECENZJE INWESTYCJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ODNOŚNIKACH.]

5. Apartamenty Dolny Mokotów (Mokotów)

źródło: materiały własne

Naszą listę otwiera inwestycja od Dom Development. A tak podsumowaliśmy inwestycję Apartamenty Dolny Mokotów tuż po wizycie: „Osiedle Apartamenty Dolny Mokotów zasługuje w pełni na ocenę bardzo dobrą z minusem. Jest to po prostu inwestycja, która aspiruje do miana prestiżowej. Lokalizacja, standard obsługi i wykonania są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Wysoka jest też cena mieszkań w tym miejscu. Mimo, że z czystym sumieniem możemy wystawić tej nieruchomości bardzo pozytywną ocenę musimy zaznaczyć, że nie jest to miejsce do zamieszkania dla każdego. We znaki dają się niewielkie zewnętrzne części wspólne oraz brak użytkowych wewnętrznych części wspólnych. Do tego ta ruchliwa trasa Sobieskiego… Czy opłaca się tam kupować mieszkanie? O tym niech zdecydują klienci.”

4. Atelier Żoliborz (Żoliborz)

Źródło: materiały własne

Kolejna pozycja w naszym rankingu to dzieło dewelopera CEE Developments. Podsumowanie naszej recenzji tego osiedla wygląda następująco: „Decydując się na zakup mieszkania w Atelier Żoliborz musimy być świadomi tego, że ta część dzielnicy dopiero przechodzi swój renesans. Samo osiedle jest jednak wykonane porządnie i z klasą, a rzeczy o których pisaliśmy to drobne problemy, które po prostu wyłuszczyć musieliśmy. Nie są to jednak niedoróbki, które dyskwalifikują tę inwestycję w oczach przyszłych mieszkańców. Podsumowując, wykonana została dobra robota i sami kupilibyśmy lokal na tym osiedlu.”

3. Madison Apartments (Żoliborz)

Źródło: materiały własne

Podium otwiera inwestycja Madison Apatments od dewelopera Apricot. Tak oceniamy ten projekt: „Naszym zdaniem inwestycja zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Generalnie, poza drobnymi minusami związanymi z otoczeniem, takimi jak droga dojazdowa czy widok na ogródki działkowe, nie zauważyliśmy wady dyskwalifikującej tej inwestycji. Inne problemy były na tyle drobne, że dłuższe rozpisywanie się byłoby szukaniem dziury w całym. Inwestycja sprawia naprawdę dobre wrażenie. Tym bardziej nie możemy się doczekać, aż powstanie 2. etap, a wraz z nim Centrum Fitness i Kidss Club. Wtedy Madison Apartments stanie się praktycznie samowystarczalny. Oczywiście tak wzorowa inwestycja wiąże się również z ceną – a ta jest dość wysoka, jednak na pewno nie wygórowana. W podobnym przedziale cenowym w Warszawie możemy znaleźć wiele dużo gorszych inwestycji. Jeśli dysponujecie taką gotówką, to na pewno warto zainwestować swoje pieniądze w to miejsce. Pamiętajcie również o tym, że cenę zawsze można negocjować :)”

2. 19. Dzielnica (Wola)

źródło: materiały dewelopera

Drugie miejsce nie może być zaskoczeniem. Osiedle 19. Dzielnica, za którym stoi deweloper Pro Urba, było wielokrotnie nagradzana przez portale branżowe. Zasłużenie, to jedna z najlepszych inwestycji w Warszawie! „Dzielnica robi bardzo pozytywne wrażenie, choć do końca realizacji całości przedsięwzięcia jeszcze naprawdę daleko. Architektura, lokalizacja i kształt inwestycji sprawiają, że osiedle staje się naturalnym przedłużeniem zabudowy centrum Warszawy. Jeżeli wraz z realizacją kolejnych etapów przedsięwzięcia, rozpocznie się zagospodarowywanie sąsiednich terenów, powstanie całkiem nowa część miasta. Nie ukrywamy, że z wielką chęcią zakupilibyśmy mieszkanie w tej inwestycji.”

1. Miasteczko Greenwood (Białołęka)

źródło: materiały dewelopera

To chyba największe zaskoczenie w naszym zestawieniu. Tym bardziej, że Osiedle Greenwood było krytykowane za „płotkozę”, która straszyła na pierwszych etapach tej inwestycji. Naszym zdaniem, to jednak najsensowniejsze miejsce do zamieszkania na Białołęce i jedna z najlepszych inwestycji w Warszawie z segmentu „economic”. Tak wspominamy wizytę w tym miejscu: „Po wielu miesiącach wizyt na budowach z czystym sumieniem możemy wystawić „piątkę”. Jak na ten przedział cenowy, osiedle jest po prostu bardzo dobre. Musimy jednak zaznaczyć, że dedykujemy je osobom, które chciały by zamieszkać z dala od centrum i nie musiałby tam często jeździć. Kilka wad (najpoważniejszą są źle zaprojektowane wały i nasypy), nie powinno nam przesłonić obrazu całości. Miasteczko Greenwood to chyba najsensowniejsza inwestycja w tej części miasta.”

Najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Podsumowanie

Tak wygląda nasz subiektywny ranking najlepszych inwestycji, które zostały ocenione przez portal Oceniamy Deweloperów. Gratulujemy twórcom tych projektów. Nie jest zaskoczeniem, że aż 4 pozycje zajęły inwestycje z prawobrzeżnej Warszawy. Każde osiedle ma swoje pozytywy. Są to: cena, miejsca rekreacyjne, architektura, prestiż i solidność wykonania. Zwróćcie uwagę, że żadne mieszkanie nie otrzymało od nas jednak maksymalnej noty 100 proc. (sześciu gwiazdek). No cóż, powtarzaliśmy i będziemy powtarzać, że idealna inwestycja deweloperska po prostu nie istnieje…

Zobacz też: Redaktor naczelny Oceniamy Deweloperów o sytuacji i kondycji rynku nieruchomości [CZYTAJ TUTAJ]

Podoba Ci się nasz artykuł? Jaki jeszcze tekst w typie TOP 5? Chciałbyś zobaczyć? Podziel się swoją opinią w komentarzu:

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

3 komentarze

  1. Pingback:Polacy wolą duże mieszkania. Zmiana trendu na rynku nieruchomości?

  2. Pingback:Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie [TOP 5]

  3. Pingback:Szlachetna postawa dewelopera. Zaprasza do siebie uchodźców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *