Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie [TOP 5]

Zalane garaże, betonoza, bezguście, budynek maksymalnie wciśnięty w działkę, czy sypiące się ściany – to typowe przykłady patodeweloperki w Polsce. Zespół Oceniamy Deweloperów przeprowadził pierwszy w historii antyranking: Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. Nie boimy się deweloperów i otwarcie piszemy co myślimy o tych, którzy nie przykładają się do swoje pracy!

Tydzień temu pochwaliliśmy kilku deweloperów. [Ranking pięciu najlepszych inwestycji w Warszawie znajdziesz TUTAJ]. Teraz czas na zganienie tych, którzy odpowiadają za… najgorsze projekty. Przypomnijmy, że zespół Oceniamy Deweloperów ocenił już ponad 60 inwestycji. Spośród nich wybraliśmy 5 najlepszych i pięć najgorszych. Teraz czas na tą „niechlubną” piątkę.

Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. Kryteria oceny

Kryteria oceny są dość proste. Wszystkie nieruchomości zostały odwiedzone przez nas zespół w ciągu ostatnich 7-8 lat. Wybraliśmy arytmetycznie najniżej ocenione przez nas inwestycje. Każda z ocenionych nieruchomości musiała posiadać też przynajmniej jedną tzw. wadę dyskwalifikującą. Jest to np. poważny błąd konstrukcyjny budynku, który z czasem spowoduje, że mieszkańcy będą musieli wyłożyć duże pieniądze na remont. Może to też być fatalnie przemyślane wykończenie inwestycji, które jest zauważalne nawet przez laika z dziedziny nieruchomości. Szukaliśmy też prawnie wątpliwych praktyk inwestora. Poza tym – jak zwykle – zaznaczamy, że jest to subiektywny ranking wynikający z przeprowadzonych wcześniej wizyt w ponad 60 lokalach. Zapraszamy do lektury! Pełne recenzje wymienionych inwestycji znajdziecie w linkach zamieszczonych w rankingu.

Zobacz też: Jak nie dać się oszukać deweloperowi [CZYTAJ TUTAJ]

Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. Antyranking portalu Oceniamy Deweloperów

5. Tulip Wilanów (Wilanów)

Tulip Wilanów. Źródło: materiały własne

Pojawienie się na tej liście inwestycji od znanego inwestora Ronson Development to spore zaskoczenie. A jednak, nijaki design, taniocha w wykończeniu i kiepskie projektowanie całego osiedla już od momentu wjazdu do garażu to dopiero początek problemów Tulip Wilanów. W wielu lokalach znajdują się błędy wykończeniowe rodem z alternatyw 4 – wykonawcy nie zapewnili klientowi odpływów wody albo np. właściwych miejsc na sprzęt RTV i AGD w kuchni i łazienkach! Do tego metr kwadratowy mieszkania, w którym pół powierzchni to antresola, kosztuje prawie 10 tys. zł za m2. Więcej absurdów, które znaleźliśmy na budowie Tulip Wilanów zobaczycie [TUTAJ].

4. Royal Axis (Wilanów)

Nowy Wilanów Royal Axis

We wstępie pisaliśmy o tym, że jedna poważna wada może spowodować, że opłacalność zakupu mieszkania w danej nieruchomości stanie pod znakiem zapytania. Tak jest w przypadku inwestycji Royal Axis od dewelopera Qualia Development. Nie dajcie się zwieść ładnemu ogródkowi i eleganckiej architekturze! Ta inwestycja to jedna wielka seria fuszerek! Naszą uwagę zwróciła duża ilość uszkodzeń w częściach wspólnych, a garaż tej inwestycji był całkowicie zalany. Na forach mieszkańców Axis można przeczytać, że problemy z wodą w podziemiach występowały w tej inwestycji przez kilka ładnych lat, dlatego ta nieruchomość zasłużenie ląduje na 4. miejscu naszego antyrankingu. [Cała recenzja Royal Axis dostępna jest tutaj].

3. Wilanów Garden

Wilanów Garden. Źródło: materiały własne

Ta inwestycja to jeden wielki niewypał. Dużo betonu, powtarzalne budynki i niewyobrażalna liczba usterek wewnątrz. Podczas odbioru mieszkania w tym miejscu przez naszych partnerów z firmy Perfect Space, podłoga dosłownie kruszyła się pod stopami fachowców! Do tego dochodzą źle zamontowane podłączenia pod media np. wodę. Sam deweloper nie zachowuje się do końca uczciwie przekazując nabywcom mieszkania bez odbytych odbiorów użytkowych, co wiąże się z brakiem mediów w lokalach (ciepła woda, prąd itd.). Podsumowując – inwestycja od inwestora Green House Development, w pełni zasługuje na umieszczenie jej w tym rankingu. [Cała recenzja tej inwestycji i GALERIA dostępne są TUTAJ].

2. Ogrody Włochy (Włochy)

źródło: materiały własne

Ogrody Włochy to patodeweloperka przez duże „P”. Masa betonu, architektoniczne bezguście, usterki w wykończeniu i duże przekłamania na wizualizacjach w stosunku do stanu faktycznego. Wykonane przez nas zdjęcie „betonowego ogródka” stało się już viralem w sieci i obejrzało je ponad 15 tys. internautów. Nie sposób opisać w dwóch-trzech zdaniach absurdów, które znaleźliśmy na tym osiedlu. Dlatego odeślemy Was do recenzji, którą znajdziecie [TUTAJ].

1. Bajana (Bielany)

Bajana. Źródło: materiały własne

Niechlubne, pierwsze miejsce naszego antyrankingu trafia do niewielkiego dewelopera Structur Concept. W zasadzie wszystko na tym osiedlu zasługuje na naganę. Zacznijmy od urbanistyki. Nowe budynki zostały wciśnięte na niewielkiej działce między starą zabudową. Inwestycja Bajana nie posiada też ŻADNYCH zewnętrznych części wspólnych. Do tego cała inwestycja podczas odbioru wyglądała jak wysypisko śmieci… Naszym oczom nie umknęła jednak olbrzymia liczba fuszerek. Część z nich sprawiła, że klient naszych partnerów przez długi czas nie mógł się wprowadzić to swojego mieszkania! Ta inwestycja zasłużenie zamyka antyranking „Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. Całą recenzję tej inwestycji znajdziecie [TUTAJ].

Najgorsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. Podsumowanie

Jesteśmy zaskoczeni finalnym kształtem tego rankingu. Aż 3 pozycje z tego zestawienia zostały wybudowane w Wilanowie! A jest to dzielnica, która uchodzi przecież za prestiżową. Warto też zwrócić uwagę, że wśród najgorszych inwestycji znalazły się wcale nie tanie nieruchomości? Wniosek? Nie kupować nie ruchomości na etapie „dziury w ziemi”. A mieszkanie, którym jesteśmy zainteresowani, należy zawsze oglądać z fachowcem. Pomoc w ocenie lokalu znajdziesz [TUTAJ].

Zobacz też: Wszystkie inwestycje zrecenzowane przez „Oceniamy Deweloperów” [PEŁNA LISTA TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *