Mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Te inwestycje udało nam się ocenić

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie
Mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Źródło: Henryk Niestrój

Spowolnienie na rynku mieszkaniowym ma swoje plusy. W maju sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego spadła o około 47 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Dzięki temu potencjalni klienci coraz częściej mają okazję obejrzeć lokal w gotowym budynku i nie muszą rozważać zakupu przysłowiowej dziury w ziemi. W związku z tym prezentujemy naszym czytelnikom tekst, w którym przedstawimy znajdujące się w ocenionych przez nas inwestycjach mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Udało nam się ocenić inwestycje, w których owe lokale się znajdują.

Jak przygotowaliśmy nasze zestawienie? Przyjrzeliśmy się dostępnym lokalom na portalu Rynekpierwotny.pl. Następnie sprawdziliśmy, które inwestycje oddane do użytkowania z dostępnymi mieszkaniami udało nam się już ocenić. Zamieszczamy również te, które zostały rozwinięte o kolejny etap (deweloperzy zazwyczaj budują podobnie). Szukacie mieszkania na sprzedaż w Warszawie z rynku pierwotnego, ale już w ukończonym budynku? Zapraszamy do lektury.

Ważna uwaga – pod każdym z akapitów podajemy link do pełnej opinii o danej inwestycji. Celowo nie podajemy cen – od czasu naszej wizyty mogła ona ulec zmianie.

ZOBACZ TEŻ: TOP 5 INWESTYCJI DEWELOPERSKICH W WARSZAWIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie. W tych inwestycjach możesz kupić lokal            

1. Oszmiańska 20 (Home Invest) – Targówek

oszmiańska 20
źródło: materiał dewelopera

To jedna z tych inwestycji, którą musieliśmy pochwalić. Fajnie zaprojektowane części wspólne i niezłe położenie na mapie Targówka zdecydowało o „4 gwiazdkach” dla tej inwestycji. Czemu nie więcej? Wysoka cena, niesatysfakcjonujący ogród i drobne fuszerki techniczne powodują, że więcej dać nie możemy. Należy wspomnieć, że inwestycja znajduje się tuż obok linii metra

Nasza ocena: 4.5/6

ZOBACZ TEŻ: OSZMIAŃSKA 20 – NASZA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Myśliborska 1 i 3 (Strus Development) – Białołęka

Ciekawa opcja „ekonomiczna” na zamieszkanie w spokojniejszej części Białołęki – tuż nad Wisłą. Zarówno na osiedlu, jak i w okolicy, nie powinniśmy narzekać na brak zieleni. Czemu zdecydowaliśmy się wystawić Myśliborskiej tylko taką notę? Deweloper źle zaprojektował części wspólne – zbyt ciasne półpiętra są już zagracone rowerami i innym sprzętem. Brakuje komórek lokatorskich. Dodatkowo jest chyba jakiś problem z zewnętrzną elewacją – gdzieniegdzie ściany już zaczynają zielenieć w bardzo dziwny sposób.

Myśliborska 1
Myśliborska 1. Źródło: materiały dewelopera

Nasza ocena: 3.5/6

ZOBACZ TEŻ: MYŚLIBORSKA 1 – NIEZALEŻNA OPINIA O INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Ogrody Włochy (Ogrody Włochy): etap I, II i III – Włochy

Zdecydowanie najgorsza pozycja na naszej liście. Kostka betonowa zamiast trawy i drzew, niechlujne wykończenie budynków (wystające kable, odpadające kafelki i beton w częściach wspólnych), dziwaczna architektura i fatalnie zaprojektowane lokale powodują, że Ogrody Włochy to jedna z najgorszych inwestycji, które kiedykolwiek oceniliśmy. Nic więc dziwnego, że są tam jeszcze mieszkania na sprzedaż. Jedyny plus tej inwestycji to bardzo niskie ceny mieszkań.

ogrody włochy

Nasza ocena: 1.5/6

ZOBACZ TEŻ: OGRODY WŁOCHY. OCENA INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Park Leśny Rembertów III i IV (Radius Projekt) – Rembertów

Park Leśny Rembertów. Źródło: materiały dewelopera

Typowa „masowa” inwestycja znajdująca się… kilkanaście metrów od administracyjnej granicy Warszawy. Architektura i układ mieszkań na bardzo przeciętnym poziomie. Okolica nie jest zbyt zachęcają. Niedaleko znajduje się złomowisko, jakieś niewielkie zakłady i warsztaty samochodowe. Obsługa deweloperska na bardzo kiepskim poziomie. Jedyny plus to faktyczna bliskość lasu.

Nasza ocena: 3/6

ZOBACZ TEŻ: RECENZJA PARK LEŚNY REMBERTÓW [KLIKNIJ TUTAJ]

Osiedle Wilno (Dom Development) – Targówek

Osiedle Wilno to chyba jedyny obecnie przykład budowy mini-dzielnicy przez samego dewelopera. Sama jakość wykończenia mieszkań – jak przystało na Dom Development – jest niezła, ale zaniepokoiły nas fuszerki na korytarzach i klatkach schodowych.

wilno
Osiedle Wilno

Urbanistycznie ten projekt można oceniać różnie – problemem jest na pewno liczba miejsc parkingowych dla osób z zewnątrz. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że deweloper miał swój udział w budowie przystanku kolei i innej niezbędnej infrastruktury. Dlatego postanowiliśmy wystawić ocenę pozytywną.

Nasza ocena: 4/6

ZOBACZ TEŻ: OSIEDLE WILNO OD DOM DEVELOPMENT [KLIKNIJ TUTAJ]

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie. MIAŁEŚ MIAŁAŚ OKAZJĘ OCENIĆ JEDNĄ Z WW. INWESTYCJI? PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU!

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

8 komentarzy

 1. Iza

  Zdecydowałam się na mieszkanie od home invest. Mieszkanie w super standardzie i idealnej dla mnie lokalizacji blisko pracy

 2. Kinga

  Warszawski Świt – super wykończone mieszkanie, jestem bardzo zadowolona ze współpracy z home invest. Pomoc na każdym etapie za rozsądne pieniądze

 3. Jedrzej

  Było lekkie zawirowanie z dokumentami ale wszystko szybko wyjaśnili. Dzięki za pomoc i profesjonalne podejście do tematu.

 4. Wera

  Mieszkanie na Oszmiańskiej od home invest – doskonałe, funkcjonalne i idealnie dopasowane pod moje potrzeby, polecam ich

 5. Kacper

  Ja polecam home invest. Super obsługa i inwestyce. Ludzie którzy nie tylko chcą coś sprzedać ale przede wszystkim pomagają dobrać odpowiednie rozwiązanie.

 6. Nikola

  Home Invest to deweloper, który oferuje kompleksowe rozwiązania dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *